Sherlog Lytec - Al chladiče

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Sherlog Lytec

Svítící vlákna Sherlog Lytec


Vlákna jsou tvořena jedním nebo dvěma ohebnými měděnými dráty, které jsou obaleny několika vrstvami dielektrických a polovodičových materiálů pokrytých svrchu průhledným probarveným plastem. Průměr jádra emitujícího světlo je kolem 1 mm, vnější plastový obal má průměr asi 3,5 mm. Po přivedení proudu se vlákno v celé délce rozsvítí. Vlákno lze libovolně řezat, napájení stačí připojit na jeden z jeho konců nebo může sloužit jako průchozí dvojitý vodič proudu při zapojení obou konců. Vlákno je pružné, lze ho ohýbat podle potřeby, odolává povětrnosti i vodě, má malou spotřebu energie, neobsahuje toxické materiály.

K napájení svítících vláken je třeba střídavé napětí kolem 100 V a frekvenci optimálně mezi 1 a 2 kHz, což je výhodné pro konstrukci měničů, zejména miniaturních. Barva světla je určena především plastovým obalem, vyrábí se provedení červené, zelené, žluté, růžové, bílé (s odstínem do modra), ultramarínová modř a modrozelené. Barva je částečně závislá na napájecím napětí. Nejvíce světla poskytují modrozelená a bílá vlákna, které dobře odpovídají přirozené barvě emitovaného světla.

Svítící vlákna jsou určena především pro použití v reklamě, lze je použít pro bezpečnostní osvětlení, značení ochranných oděvů či divadelních kostýmů. V modelářství se dají aplikovat hned v několika oblastech. Hodí se k tlumenému osvětlení palubních desek letadel a celých pilotních kabin, imitaci reklamních neonů v železničním modelářství, vytvoření velmi efektního osvětlení při nočním provozu letadel i lodí obtažením celé kontury modelu. Lze je používat i jako pozičních světel pro modely letadel, ovšem jejich intenzita světla nedovoluje lety ve tmě na velkou vzdálenost. Jako bezkonkurenční materiál se uplatňují při vymezení přistávacích svítících drah a linií pro modely - na rozdíl od LED propojených drátem má svítící vlákno všesměrovou viditelnost, podstatně větší odolnost proti mechanickému poškození a o mnoho efektnější vzhled.

V současné době jsou skladem tyto barvy:

A) bílá jednoduchá
B) bílá dvojitá
C) modrozelená jednoduchá
D) modrozelená dvojitá
E) modrá jednoduchá

Cena za 1m = 49,- Kč + DPH


Měnič ISWL5F25BC

délka vlákna max. 5m
napájení 7 - 10 VDC
max. zátěž 600 mA
statický i blikavý režim
rozměry (dxšxv) 27x22x22

CENA: 220,- Kč + DPH

Návod k montáži ZDE

počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky