Osvětlení kolejiště - Al chladiče

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Osvětlení kolejiště

Železniční modely

Osvětlení modelového kolejiště
Analog / DCC

Tento elektronický modul simuluje činnost veřejného osvětlení pro různé druhy svítidel a osvětlení budov s nepravidelným rozsvěcením jednotlivých světel.  V režimu veřejného osvětlení simuluje různé druhy světel – sodíkové a rtuťové výbojky, LED, halogeny nebo žárovky. To znamená, že můžeme volit okamžité nebo plynulé rozsvícení až do maximálního svitu. Tento režim je ještě doplněn i volitelnou funkcí nepravidelného blikání po startu výbojky, než se oblouk ve výbojce ustálí.  Pokud zvolíme osvětlení budov, máme k dispozici 2 x 4 výstupů a každá čtveřice má vlastní ovládání. Vnitřní paměť obsahuje hodnoty, které určují kdy a na jak dlouho se má který výstup rozsvítit nebo zhasnout.

Součástí dodávky mohou být i LED diody, které jsou již připraveny pro montáž do modelů, včetně potřebných předřadných odporů. Jejich hodnota je optimalizována pro přímé připojení k modulu včetně maximálního přípustného proudu diodou.  Diody jsou vybírány s ohledem na maximální intenzitu svitu v kombinaci s velkým vyzařovacím úhlem.

V současné době jsou v nabídce LED diody těchto barev: teplá bílá, studená bílá, žlutá, žlutozelená.

Stejnosměrné napájení modulu je v širokém rozsahu 8-20 Vss, takže není nutné shánět konkrétní napájecí zdroj a vystačíme si s „domácí zásobou“. V nabídce jsou moduly pro analogové ovládání (běžný vypínač) nebo pro DCC režim (v tomto provedení lze použít analogové i DCC ovládání).
Ukázka použití modulu  pro osvětlení budov je na následujícím odkazu. Za povšimnutí zde také stojí cílený efekt sekundárního  prosvětlování  svitu diod jejich zadní stranou, pokud se po montáži tyto části nezabarví černou barvou:
V případě zájmu o podrobnosti, je dále možné stáhnout kompletní návod k použití a tabulka s možností vlastní volby sekvencí pro osvětlování budov.

Uživatelský manuál

Sekvence vstupů a výstupů (tabulka PDF)


Sekvence vstupů a výstupů (tabulka EXCEL)

Modul osvětlení

Kč bez DPH

Analog

460,-

DCC

490,-

LED dioda 19,- / ks
nabízíme v barvách bílá studená, bílá teplá, žlutá, žlutozelená
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky